- Hoşgeldiniz

Erdek Otelleri – Erdek Firma Rehberi – İş İlanları – Erdek Haberleri

Sitemizde Toplam 79 Firma, 126 Haber, 2 Ürün ve 3 İlan Bulunuyor.

NÖBETÇİ ECZANELER
Sonuç bulunamadı.

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

SON EKLENEN FİRMALAR

ÖZTAYLAN’dan Açıklama >>> UCS’yi Bandırma’ya biz mi getirdik?

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haberler » ÖZTAYLAN’dan Açıklama >>> UCS’yi Bandırma’ya biz mi getirdik?

Balıkesir Ak Parti milletvekili Cemal Öztaylan Bandırma gündemini meşgul eden konularla ilgili olarak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında önce konuşan Ak parti meclis üyesi Yılmaz Özdemir, CHP’li üyelerin komisyonda imza atmadığını söyleyen Dursun Mirza’ya yanıt verdi. CHP’li Bandırma Belediyesinin UCS firmasıyla yaptığı sözleşmenin Bandırma için ağır şartlar içerdiğini söyleyen Özdemir “ Dursun Mirza katıldığı bir toplantıda kararın oy çokluğu ile alındığını söyleyerek kibarca bana yalancı demişti. Şimdi ona soruyorum bu imzalar kime ait, bu imzalardan biri Susurluklu CHP üyesine diğeri de CHP Üyesi Ozan Tüm’e ait. Demek ki biz Bandırma halkına yalan söylememişiz.”
Otoparktan üniversiteye ve Ak Parti döneminde satılan benzinliklere kadar her konuda açıklama yapan Balıkesir milletvekili Öztaylan toplantıya katılan basın mensuplarına” Umarım bu söyleyeceklerimizi Bandırma halkına doğru bir şekilde ulaştırırsınız “ dedi.

DSC 0046 Small1 642x3201 ÖZTAYLANdan Açıklama >>>  UCS’yi Bandırma’ya biz mi getirdik?

*OTOPARK SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK
Seçim döneminde çok açık biçimde seçimi kazandığımızda otoparkları kaldıracağımızı deklere etmiştik. Ancak Bandırmalı bu yetkiyi bize vermedi. Arabayı bıraktığımda bana “ bir dakika 3 lira vereceksin” diyenler halka neler söylüyor merak ediyorum. Biz Balıkesir Büyükşehir Meclisi olarak 15 dakika ücretsiz park hakkını geri verdik ve saat ücreti 1 liraya düşürdük. UCS firması istediği mahkemeye gidebilir. Hukuki olarak sorumluluk Bandırma Belediyesine aittir. Yıllardan bu yana Bandırma halkının sırtından para kazananlar üstüne tazminat isteyeceklerse o bunların bileceği iştir.
*ÇETİN SEVER’E SADAKA TOPLARIZ
Söz konusu uygulamalar ben milletvekili olduğum sırada meydana geldi. Çetin Sever o zaman ak Parti meclis üyesi idi. Belediyeye başvurarak o benzinliğin kullanım hakkını bizden talep etti. Meclis bu isteği uygun bularak benzinliğin kullanım hakkını 10 yıllığına ve 15 milyar liraya Çetin Sever’e oy birliği ile verdi. O Çetin Sever daha sonra kimseye bildirmeden orayı 1 milyon dolara Opet’e devretmiş. Bunun üzerine çıkılan ihaleye Çetin Sever’de girmesine rağmen ihaleyi şimdiki sahipleri kazandı ve tazminatını vererek işletme hakkını aldı. Şimdi Çetin Sever utanmadan para talep ediyor.
*GRANİTÇİLER ORTAYA ÇIKMIŞ
O dönemde meclis üyesi olan şahıs mahkemeye başvurarak hakkımızda dava açılmasını istemiş. İstanbul BŞ belediyesi o dönemde granitleri 78 dolara, Ankara Belediyesi 82 dolara, CHP’li İzmir Belediyesi de 84 dolara alırken, biz Bandırma’ya 19 dolara almışız. Kusura bakmayın Bandırma’nın ve Bandırmalının parasına sahip çıkmışız. O meclis üyesi kendi döneminde TIR Parkında olanları, galericiler sitesinde kaybolan 14 dükkanı, hukuksuz olarak dökülen tonlarca asfaltı, meclisten geçmeden değiştirilen otel değişikliklerini ve müfettiş raporlarını sanırım çok çabuk unutmuş. Şimdi ihaleye girenlerin ortaklarından yola çıkarak yolsuzluk arıyor.
*BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN GELİRLERİ AZALDI YALANI
Bandırma Belediyesinin CHP’ye geçmesinin ardından devamlı gelirlerimiz masalını dinliyoruz. Bu kente iller bankasından Ak Parti zamanında 45 trilyon, 5 senelik CHP döneminde ise 123 trilyon ödenek geldi. Arada 78 trilyon fazlalık var. Hadi bizim 23 trilyon borcumuzu ödediniz. Kalan para ise 5o trilyondan fazla. Peki, bu parayla Bandırma’ya yaptığınız bir eser var mı?
Seçim zamanında Pazar yeri paramız hazır diye bağırdınız. Şimdi ise bankadan kredi çektiniz. O para nereye gitti. Bandırmalıya bunun hesabını size mutlaka soracaktır.
*BASKİ’Yİ DÜŞMAN OLARAK GÖRÜYORSUNUZ
Balıkesir’in büyük şehir olmasının ardından su ve kanalizasyon işleri BASKİ’ye geçti. Bizler, meclis üyeleri hepimiz BASKİ’nin üyeleriyiz. Çünkü halka hizmet konusunda yetkili şirket orasıdır. Dursun Mirza meclis üyelerine siz BASKİ’nin memurları mısınız diye soruyor. Evet, hepimiz BASKİ’nin memuruyuz. Sen neden BASKİ’yi düşman olarak göstermek istiyorsun? Sana soruyorum sen de BASKİ’nin memuru değil misin?
*HANİ SATAN BELEDİYE DEĞİLDİNİZ
Seçim döneminde bizler satan değil alan belediyeyiz diyerek siyaset yaptınız. Ancak seçimlerden sonra köylerin arazilerini satmaya başladınız. 8 bin dönüm araziyi satmaya çalışıyorsunuz. Hani satan belediye değildiniz. Şimdi ne oldu da tüm arazileri satışa çıkarıyorsunuz.
*BANDIRMA ÜNİVERSİTESİ AÇILACAK
Kanun toplam öğrenci sayısı 30 bini geçen üniversiteler bölünebilir diyor. Hayalimiz olan Bandırma Üniversitesinin alt yapı çalışmalarını biz daha 20 sene önce yapmıştık. Üniversiteye bin dönüm yer ayırarak, fakülte binasını ve öğrenci yurtlarını yaparak üniversiteyi hazır hale getirdik. Balıkesir üniversitesi senatosundan olumlu raporu çıkardık. DPT ve YÖK ile akademik çalışmaları da hazırladık. Ak parti olarak asayı hazırlayarak eğitim komisyonuna sevk edeceğiz. O komisyonda yer alan Namık Havutça’da o aşamada bize destek verecek. Bandırma Üniversitesi en kısa zamanda açılacak.” Dedi.
Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cemal Öztaylan askı sürelerinin sonunda Bandırma halkı otoparklara 1 lira ödeyecek dedi.

 

22 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 23 kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Erdek Otelleri Erdek Rehberi Erdek Pansiyonları Erdek Haberleri Erdek Nöbetçi Eczaneler

Bandırma Rent A Car - Bandırma Araç Kiralama